Alt Kategoriler Alt Kategoriler

Ürün Filtreleri

Fiyat

TL  –  TL

  • 319TL
  • 11735TL
Markalar

Sizin için seçtiklerimiz

Chip Tuning

 

Chip Tuning'in Mantığı

Otomobil üreticileri bir motoru dizayn ederken sadece performans üzerine düşünmezler. Onlar, otomobillerde yakıt ekonomisini, uygun olmayan kullanım koşullarını, kalitesiz yakıt kullanılabileceğini, eksik ve kötü bakım yapılabileceğini göz önünde bulundurarak bazı önlemler alırlar. Dolaysıyla araçların motor gücü kısık olarak kullanıcılara sunulur. İşte bu noktada Chip Tuning, arabasının bakımlarını düzenli ve iyi bir şekilde yaptıran, yakıt ekonomisinden bir miktar taviz verebilecek kullanıcılar için farklı bir yazılımla motoru yöneterek her türlü atmosferik motordan %10, Turbo ve Turbodizel motordan 25% civarı güç ve tork artışı alınmasını sağlar.


Chip Tuning (Stage 1)

Stage 1, aracın motor kontrol ünitesinin müşteri talepleri göz önünde bulundurarak daha fazla güç ve daha az yakıt tüketimi sağlayacak şekilde kişiye özel olarak optimize edilmesidir. Bu sayede motor parametrelerinin gaz pedalı enjeksiyonu, tork sınırlayıcılar, turbo şarj basıncı, yakıt/hava oranı ve yakıt basıncı gibi motor parametrelerinin yeniden ayarlandığı yazılım modifikasyonu gerçekleşir. Bu aşamada motor parametrelerinin tüm değerleri üretici tarafından öngörülen güvenlik standartları dahilinde kalır. Stage1, %100 güvenilirdir, kısacası endişe duymadan daha fazla sürüş keyfi sağlar.


Chip Tuning (Stage 2)

Stage 1 verilerinden daha fazlasını isteyenlere; motorun verimliliğini artırmak için motorun etrafındaki bir dizi bileşeni optimize etmekten oluşan bir Stage 2 yazılım uygulamamız mevcut. Öncelikle bu emme ve egzoz ile ilgilidir. Pek çok hava emiş sistemi motorun giriş gürültüsünü azaltmaya yönelik anti-rezonans yapıları nedeniyle çok kısıtlayıcıdır. Performans hava filtresi uygulayarak motora daha fazla hava akışına izin verilerek ve egzoz gazının tahliyesini daha iyi yapmak için down pipe veya isteğe bağlı olarak full egzoz sistemi uygulayarak kayda değer bir güç artışı sağlanır.


Chip Tuning (Stage 3)

Stage 3 aşamada bir adım daha ileri gidiyoruz. Talep edilen daha fazla güç doğrultusunda daha büyük bir turbo ile beraber hedeflenen güce bağlı olarak emme, egzoz, soğutma ve yakıt sistemlerinin modifiye edilmesidir.

 
Fiyat

TL  –  TL

  • 319TL
  • 11735TL
Markalar
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.