Performans Hava Filtresi Nedir? Gücü Naslı Yükseltir?

01/02/2021
performans hava filtresi nedir

 

Performans Hava Filtresi Nedir? Gücü Nasıl Yükseltir?

Araçların motorunun daha verimli çalışmasını sağlayan ve gücünün de artmasında rol oynayan performans hava filtresi, hava akışının maksimum düzeyde olmasını sağlar. Araçlarda normal şekilde bulunan hava filtreleri havayı orta derece de sirkülasyona uğratır çünkü standarda göre üretilir. Standardın üzerine çıkmak istediğiniz zaman otomotiv mühendislerinin geliştirmiş olduğu performans hava filtrelerini tercih ederek aracınızın motoruna daha fazla girişi sağlayabilir ve gücünü de belirli sınırlar dahilinde arttırabilirsiniz.

Ayrıca yokuşta ve rampalarda aracın bayılmasını engelleyen performans hava filtreleri dinamik bir sürüş imkanı sunar. Eğer aracın hava filtresine yeterince temiz hava girişi olmazsa motorun performansına etki edecek cinsten bir sorun olarak ortaya çıkar. Bu ve benzer durumları göz önüne alarak otomotiv mühendisleri araçların motor ömrünü arttırabilmek için performans hava filtrelerini üretmiştir.

 

Performans Hava Filtresi Motorun Gücünü Nasıl Yükseltir?

Performans hava filtresinin gücü pek çok yolla yükseltilebilmektedir. Performans hava filtresinde bulunan hava filtresi diğer filtrelere göre daha fazla hava kanalı barındırır. Böylelikle motor içi yanma odasına daha fazla temiz ve soğuk hava girişi sağlanacağından motor gücünün de artmasına yardımcı olacaktır.

 

Performans Hava Filtrelerinin Ömrü Ne Kadardır?

Performans hava filtrelerinin ömrü diğer hava filtrelerine göre de daha uzun ömürlüdür. Öyle ki 10 bin kilometrede bir kez değişen standart hava filtrelerine karşın performans hava filtreleri bir kez satın alındıktan sonra milyon kilometre garantilidir ve sadece temizlik zamanında su ile yıkandıktan sonra yüzeyine özel yağı ilave edilerek bakım işlemi tamamlanır. Bu da hem maliyet açısından hem de kullanım açısından daha mantıklıdır.

Not: Performans hava filtrelerinin özelliği kalitesi ve markasına göre değişkenlik gösterdiği için satın almadan önce ürünleri araştırmanızı önermekteyiz.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.