Açık Hava Filtresi Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

05/10/2021
açık hava filtresi uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler

 

Açık Hava Filtresi Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Aracından yeterli performans verimi alamayan otomobil kullanıcılarının aklına ilk gelen uygulamalardan biri olan açık hava filtresi, ülkemizde sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Günümüzde yeni tip araçların performansını arttırmak için monte edilen açık hava filtrelerinin uygulaması eski araçlar için de yapılabilmektedir.

Açık hava filtresi araçlara uygulanırken yakıt tüketiminin montaj öncesindeki yakıt tüketimine göre daha fazla olacağını bilmemiz gerekmektedir. Çoğu otomobil kullanıcıları bu ayrıntıyı bilmeden açık hava filtrelerini doğrudan araçlarına uyguladıkları için, daha sonradan yakıt oranının arttığını fark etmektedirler. Hal böyle olunca açık hava filtresini tekrar masraf edip araçlarından sökmekteler. Ek olarak açık hava filtreleri kutu içi hava filtrelerine göre daha fazla hava aldığından dolayı daha fazla performans vermektedir. Fakat filtrenin montajı yanlış yapıldığında performans düşüklüğüne yol açmaktadır.

Açık hava filtresinde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise filtre emiş sesidir. Kutu içi filtrenin iptal edilerek açık hava filtresi takılan araçların emiş sesi orjinaline göre daha yüksek seviyede olduğu için uzun süreli kullanımlarda rahatsız edici olabilir.

Açık hava filtresini taktırmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka işinin ehli ve bilgili kişilere montaj yaptırmalısınız. Motora soğuk hava girişi çok önemli olduğu için, montaj esnasında yapılan en küçük bir hata aracınızda ciddi zararlara yol açabilir.

 

Açık Hava Filtresinin Faydaları

 - Aracınıza daha fazla, daha yoğun kütleli temiz hava girişi sağlar

 - Aracın motor gücünü/beygirini hacme bağlı olarak arttırır, bu da aracın çekiş gücüne etki eder


Açık Hava Filtreleri için tıklayınız ---->> https://x-tremetuning.com/spor-hava-filtreler/ 

Bültene abone olun Bültene abone olun

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.